Dnes je sobota 04.12.2021 a svátek má Barbora

Spolky a organizace

  • Sbor dobrovolných hasičů Vojkovice
    V červenci roku 2010 byl po více než dvacetileté přestávce opět obnoven Sbor dobrovolných hasičů Vojkovice. Dle písemných podkladů je jeho vznik datován k roku 1925, avšak jeho historie je dle nepotvrzených podkladů ještě starší. Několik místních občanů, kteří působili v okolních hasičských sborech, převážně s Dřínova přišlo s myšlenkou obnovit hasiče ve Vojkovicích. K jejich nápadu se připojili další nadšenci a hasičská základna na své 1. ustavují schůzi čítala 37 dospělých a 12 dětí. V roce 2017 byla kompletně rekonstruována stávající hasičská zbrojnice s pomocí Obce Vojkovice a dotací ze Středočeského kraje a Ministerstva vnitra.  

HZ2zpravodaj 2 10 a

     

___________________________________________________________

 
  • Sportovní klub SK VOJKOVICE

kabiny

    Historie sportovního klubu Vojkovice                             Fotbalový oddíl byl podle pamětníků založen roku 1909, a to hráči V. Kodešem a L. Markem. Sponzorem oddílu byl od začátku až do roku 1948 velkostatkář a továrník ve Vojkovicích pan Karel Schuster. Jak napovídají zašlé fotografie, opíral se hráčský kádr z valné části o pracovníky velkostatku p. Schustera a jejich dětí. Rovněž hrací plochy se nalézaly na majetku p. Schustera. První hřiště bylo Na Ladech. První „merunu“ dostali hráči darem, na dresy se složili (červenobílé pruhy a černé trenky). Kopačky zprvu neměli, později se dvoje koupili od zanikajícího klubu Lev v Kralupech. Hráči trénovali denně po práci.

 obr-13obr-15

Pozdější hřiště bylo založeno pod strání u silnice (na místě dnešních bytovek), ale to bylo malé, hliněné a prašné. V roce 1946 vyčlenil pan Karel Schuster část svých pozemků nad strání na hřiště nové. Kabiny byly původně dřevěné, od 60 let byly v provozu nové. V souvislosti se sportovními úspěchy mužstva byl v sedmdesátých letech postaven sportovní dům s dobrým zázemím pro hráče. Ten po roce 1990 slouží občanům Vojkovic postupně k různým účelům (např. dočasný obecní úřad, knihovna, ordinace lékařů, kadeřnictví apod.).    

obr-14

  •  Aktuální www stránky:                  SK Vojkovice
  _____________________________________________________________    
 
  • SPORT TEAM Vojkovice z.s.
Jedná se o místní zájmový spolek, ve kterém se pravidelně schází  sportovní týmy "cheerleaders", věnuje se akrobatickému a dance cheerleadingu rekreační i soutěžní formou. Více zde: https://www.sport-team-vojkovice.cz/o-nas/ ____________________________________________________________    
  • RETRO spolek Vojkovice z.s.
Místní zájmový spolek organizující různé kulturní a společenské akce v obci.                  

Obecní úřad
erb

Vojkovice

277 44, Vojkovice 137

tel.: 315 792 508 - 509

e-mail:

urad@obecvojkovice.cz

datová schránka:

d5tb5p8

Úřední hodiny OÚ
Pondělí 715-1200
1230-1700
Středa 715-1200
1230-1600
czech point idos Hasiči

Sbor dobrovolných hasičůSK Vojkovice

SK VojkoviceMapový portál Mapotip

Mapový portál MapotipPortál krizového řízení Středočeského kraje

Portál krizového řízení Středočeského kraje