Dnes je sobota 24.02.2018 a svátek má Matěj

Spolky a organizace

  • Sbor dobrovolných hasičů Vojkovice
    V červenci roku 2010 byl po více než dvacetileté přestávce opět obnoven Sbor dobrovolných hasičů Vojkovice. Dle písemných podkladů je jeho vznik datován k roku 1925, avšak jeho historie je dle nepotvrzených podkladů ještě starší. Několik místních občanů, kteří působili v okolních hasičských sborech, převážně s Dřínova přišlo s myšlenkou obnovit hasiče ve Vojkovicích. K jejich nápadu se připojili další nadšenci a hasičská základna na své 1. ustavují schůzi čítala 37 dospělých a 12 dětí.  

zpravodaj 2 10 a

       

___________________________________________________________

     
  • Sportovní klub SK VOJKOVICE

kabiny

    Historie sportovního klubu Vojkovice                             Fotbalový oddíl byl podle pamětníků založen roku 1909, a to hráči V. Kodešem a L. Markem. Sponzorem oddílu byl od začátku až do roku 1948 velkostatkář a továrník ve Vojkovicích pan Karel Schuster. Jak napovídají zašlé fotografie, opíral se hráčský kádr z valné části o pracovníky velkostatku p. Schustera a jejich dětí. Rovněž hrací plochy se nalézaly na majetku p. Schustera. První hřiště bylo Na Ladech. První „merunu“ dostali hráči darem, na dresy se složili (červenobílé pruhy a černé trenky). Kopačky zprvu neměli, později se dvoje koupili od zanikajícího klubu Lev v Kralupech. Hráči trénovali denně po práci.

 obr-13

Pozdější hřiště bylo založeno pod strání u silnice (na místě dnešních bytovek), ale to bylo malé, hliněné a prašné. V roce 1946 vyčlenil pan Karel Schuster část svých pozemků nad strání na hřiště nové. Kabiny byly původně dřevěné, od 60 let byly v provozu nové. V souvislosti se sportovními úspěchy mužstva byl v sedmdesátých letech postaven sportovní dům s dobrým zázemím pro hráče. Ten po roce 1990 slouží občanům Vojkovic postupně k různým účelům (např. dočasný obecní úřad, knihovna, ordinace lékařů, kadeřnictví apod.).

obr-15

  Kopaná byla ve Vojkovicích vždy dominantním sportem, i když se zde dočasně hrál i hokej a odbíjená, nebo cvičení základní tělesná výchovy. Skvělé období zažila po druhé světové válce. V ročníku 1945-1946 semifinále Českého poháru proti Viktorii Žižkov). Několik let figuruje SK Vojkovice v I.B třídě. Druhý vrchol nastal postupem až do DIVIZE v letech 1976-1983 - postup mužstva do divize a několikaleté působení v této soutěži na předních příčkách.

obr-14

  Pro osvěžení vzpomínek několik údajů ……..
  •  Josef Majer - střední útočník Baníku Kralupy, nejlepší střelec I. ligy a účastník mistrovství světa 1954.
  • Ladislav Beneš - odchovanec - hráč 1. Ligy Bohemians SK Libeň (protektorátní liga)
  • Anonín Christ - odchovanec - SK Kralupy divize
  • Petr Christ - odchovanec - SK Kralupy, AC Sparta, SK Slavia, Viktorie Žižkov
  • Jaroslav Piják - odchovanec - Spolana Neratovice, Sparta Praha
  • František Chovanec - odchovanec- hrající trenér Sparta Praha
  • Jiří Nevrlý - 4 sezóny hráč SK Vojkovice.

 

Omlouváme se tímto desítkám jiných výborných hráčů, kteří ve Vojkovicích vyrostli nebo zde hráli a kteří zde nejsou uvedeni.
  • Aktuální www stránky:                  SK Vojkovice
                   

Obecní úřad
erb

Vojkovice

277 44, Vojkovice 137

tel.: 315 792 508 - 509

e-mail:

obec.vojkovice@tiscali.cz

datová schránka:

d5tb5p8

Úřední hodiny OÚ
Pondělí 715-1200
1230-1700
Středa 715-1200
1230-1600
czech point

Autobusové jízdní řády

linka 370 linka 372 linka 373 linka-470 linka 473
idos Hasiči

Sbor dobrovolných hasičůSK Vojkovice

SK VojkoviceMapový portál - Vojkovice

Mapový portál - Vojkovice